1:0 - 29 minuta - Damian Buczyński - strzał z kilkunastu metrów
2:0 - 57 minuta - Damian Buczyński - po podaniu Głaza, do pustej bramki
3:0 - 87 minuta - Szymon Kardyś - po podaniu Łętochy sam na sam
3:1 - 90 minuta - Piotr Karwan - głową z kilku metrów po dośrodkowaniu

Stal Mielec: Wojciech Daniel - Mateusz Podstolak, Mateusz Załucki, Sebastian Duda, Krystian Getinger, Kamil Kościelny, Damian Skiba (70’ Szymon Kardyś), Sebastian Głaz, Maciej Domański, Damian Buczyński, (90’ Konrad Jaworski), Sebastian Łętocha (87’ Michał Pruchnik).

Motor Lublin: Paweł Lipiec – Damian Jaroń, Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński, Damian Kądzior, Mateusz Broź (68' Sebastian Orzędowski), Patryk Koziara, Rafał Król, Konrad Wrzesiński (85' Kamil Wolski), Igor Migalewski, Maciej Tataj.

Żółta kartka: Migalewski (Motor).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna

Widzów: 5000.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

To był ważny mecz dla obydwu drużyn, Stal chciała utrzymać się w górnej połowie tabeli, Motor chciał zbliżyć się do tej części ligowej stawki. Zespół z Lublina ostatnio rozczarowywał swoimi wynikami, a przecież złożony jest z dobrych i doświadczonych zawodników, także z ekstraklasowym ograniem. I miał walczyć o awans do I ligi.

Mecz miał przyzwoity poziom, obydwie ekipy drużyny starały się grać dużo piłką, mało było fauli czy boiskowej złośliwości. Stal nie czekała na to co zrobią goście i szukała szybko bramki. Dogrania piłek do aktywnego z przodu Łętochy stwarzały zawsze zagrożenie, niekiedy ułamki sekundy dzieliły napastnika Stali od znalezienia się w stuprocentowej sytuacji, sędzia jednak sygnalizował spalonego. Do czasu.

W 29 minucie Stalowcy zaserwowali Motorowi swoją firmową akcję od skrzydła. Mielczanie znaleźli sposób by zgubić obrońców i dograć w pole karne niebezpieczne podanie. To zostało zablokowane a piłka wylądowała na 13-tym metrze. Tu dopadł do niej Buczyński i natychmiast uderzył trafiając do bramki przy słupku.

Motor zdołał odpowiedzieć tylko jedną kontrą, którą przerwał interwencją na 14-tym metrze Daniel.

Stal mogła prowadzić 2:0 jeszcze do przerwy. W 45 minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska dotarło na piąty metr do Łętochy, ten uderzył mocno głową ale trafił w bramkarza gości.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego wypuszczenia w bój Łętochy, który jednak nie był w stanie swojej szarży zamienić na bramkę. Motor miał natomiast rzut wolny na 25-tym metrze ale strzał mierzony w róg bramki Daniel był zbyt słaby by Daniel mógł do piłki nie zdążyć.

W 57 minucie zawodnicy Motoru nie potrafili wybić skutecznie piłki, która spadła w środkowej strefie boiska. Ta szybko trafiła do Domańskiego, który natychmiast uruchomił Głaza. Ten ruszył sam na sam, w akcji asystował mu Buczyński. Boczny sędzia pokazał chorągiewką, że można grać, nie ma pozycji spalonej. Głaz dociągnął do pola karnego i będąc w sytuacji sam na sam oszukał bramkarza i wyłożył piłkę do Buczyńskiego, który nie miał kłopotu z wpakowaniem jej do pustej bramki. I Stal prowadziła 2:0.

W 60 minucie nieco zakotłowało się przed bramką mielczan, starał się to wykorzystać Tataj i lekkim lobem pokonać Daniela. Piłka minęła słupek.

W 72 minucie strzał jednego z zawodników z Lublina o centymetry minął bramkę Daniela.

77 minuta to odpowiedź Buczyńskiego, który po indywidualnej akcji szukał hat-tricka. Trzeciej bramki jednak nie zdobył, przestrzelił z dystansu. Bliżej szczęścia w podobnej sytuacji był w 85 minucie Głaz, zmierzającą pod poprzeczkę piłkę sparował w ostatniej chwili Lipiec.

Bramkarz gości był jednak zupełnie bezradny po kontrze Stali w 87 minucie. Na środku boiska piłkę opanował Łętocha, ale miał przed sobą obrońców. Dostrzegł pędzącego skrzydłem Kardysia i posłał mu idealne podanie w tempo, między defensorami. Kardyś wpadł w pole karne i po długim rogu trafił do bramki wyprowadzając  Stal na przewagę 3:0.

Motor zdobył honorowego gola w jednej z ostatnich akcji meczu. Karwan wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i głową skierował piłkę do siatki. Daniel tym razem nie zdążył do piłki. Kilkadziesiąt sekund później olsztyński arbiter zakończył zawody.

Mecz obejrzało około 5 tysięcy widzów. Nie było kibiców z Lublina, wojewoda podkarpacki zakazał wpuszczenia kibiców przyjezdnych na sektor gości Stadionu Miejskiego w Mielcu podczas meczu Stal - Motor na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Kibice mieleccy z tak zwanego młyna nie prowadzili dopingu dla Stali Mielec i protestowali przeciw takiej decyzji wojewody.